Projekty

ŻYJĘ ZDROWO W ZGODZNIE Z NATURĄ

Czytaj więcej

Czytaj więcej

FOTORELACJA

Czytaj więcej

FOTORELACJA

INTEGRACJA SPOŁECZNA I ZAWODOWA MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Co nam w Duszy Gra...

VII Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „ Co nam w duszy gra…”

18 maja 2023 r. po 3 – letniej przerwie w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbyły się VII Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Na scenie prezentowały swoje umiejętności artystyczne: wokalne, instrumentalne, taneczne zespoły i soliści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu,  z Powiatowego  Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie, z  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipiny Starej, Rozłop, Zamościa oraz ze Zwierzyńca.

Gościem specjalnym prezentacji była uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

 Artyści dostarczyli licznie zebranej publiczności wiele radości, zabawy, wiele przeżyć  i miłych wrażeń za co zostali nagrodzeni upominkami i gromkimi brawami.

         Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego.

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii – kliknij TUTAJ

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego, zorganizowało po raz szósty Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Patronat medialny sprawowała Telewizja Polska Program 3 i Kronika Tygodnia.

Wydarzenie miało miejsce 26.03.2019r. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Jak co roku głównym celem prezentacji było odkrywanie , rozwijanie i prezentowanie talentów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz integracja młodzieży  z różnych placówek z Zamościa i regionu.

Serca publiczności już na początku spotkania rozgrzał taneczny zespół „Zumba Dance” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu. Następnie po ciepłych słowach powitania od gospodarzy uroczystości p. Bożeny Sitarz- Prezes Stowarzyszenia „Wszyscy Razem” i p. Barbary Grądkowskiej- Dyrektora SOSW w Zamościu, swoje talenty taneczne, wokalne i teatralne na scenie zaprezentowały zamojskie zespoły: „ Meteor” z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Orlicz Dreszera; „Misie i Gumisie” grupy przedszkolne z Ośrodka „Krok za Krokiem”; „Rockpower” z Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny, „Archanioły” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Michała Archanioła; „To My” z Warsztatu Terapii Zajęciowej „ Krok za krokiem”. Poza tym na scenie zagościli także Zespoły Wokalne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rozłopach i Lipinie Starej; Arkadia z Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Zwierzyńca; „Muminki” i Zespół Wokalny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim i Teartr Azumi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Dorohuska, zespół „Urwisy” ze Specjalnego Ośrodka- Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Koncert zaszczycili swoją obecnością znamienici goście, między innymi: zastępca Miasta Zamość Małgorzata Bzówka, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz, zastepca Dyrektora Wydziału Oświaty Jerzy Michalski,Dyrektor  Generalny PGE Dystrybucja oddział Zamość Andrzej Olborski, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 i Nr2 w Zamościu, dyrektorzy i kierownicy placówek kulturalnych z Zamościa, dyrektorzy i kierownicy  placówek  biorących udział w prezentacjach oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Podczas występów artyści  pokazali swoje wszechstronne umiejętności, za które otrzymali gromkie barwa i wspaniałe nagrody. Poziom artystyczny wszystkich uczestników był bardzo dobry. Tancerze, piosenkarze i aktorzy dawali z siebie wszystko, sami dobrze się bawili, a z nimi publiczność.

Po tak emocjonujących występach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XVII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”, organizowana przez Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” i Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu.

Artystyczną imprezę wsparli sponsorzy: E.LECLERC Zamość oraz Hurtownia Odzieży Juzwex.

W dowód wdzięczności za okazaną życzliwość Zespół Taneczny Maxi Dance ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu zadedykował układ taneczny.

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii – kliknij TUTAJ!

2018 Już po raz piąty zagrało w ich duszach !

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego zorganizowało V Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

8 marca na scenie klubu prezentowały swoje umiejętności artystyczne: wokalne instrumentalne, taneczne, zespoły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Zamościa Maxi Dance, Urwisy, Zumba Dance , z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” Młodzi Gniewni, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu- ROCO POWER oraz Grupa taneczna z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Zamościa. W koncercie wzięli także udział zespoły wokalne z  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipiny Starej, Rozłop, Meteor z Zamościa i Arkadia ze Zwierzyńca.

Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjmowała popisy artystów, którzy ujawniali co im w duszy gra i tym samym dostarczyli wszystkim wiele przeżyć i wrażeń, za co zostali uhonorowani wartościowymi upominkami.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę. Na scenie zagościł zaproszony zespół „ Baflo”. Przy dźwiękach muzyki dyskotekowej młodzież świetnie się bawiła.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XVI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”.

Gośćmi koncertu byli: Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Przewodniczący Rady Miasta Zamość, Ksiądz Czesław Koraszyński – duszpasterz osób niepełnosprawnych , Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 i Nr2 w Zamościu oraz dyrektorzy i kierownicy placówek biorących udział w prezentacjach.

Artystyczną imprezę wsparli sponsorzy: Pan Arkadiusz Sitarz, Łukasz Zbigniew Stasiak, Ewa Nitkiewicz, Waldemar Bulak, Iga Lotz, Roma Dum z Warszawy, Tymoteusz Walczak z Bytomia, Małgorzata Błażewicz z Łodzi, Jakub Mirowski z Suwałk, Tycjana Acquasanta- Rassumowska z Poznania, BLUE MEDIA S.A. z Sopotu, oraz Grzegorz Wlazłowski z Gdańska.

W dowód wdzięczności za okazaną życzliwość Zespół URWISY ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego zadedykowali i zaśpiewali dwa utwory.

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii – kliknij TUTAJ!

Filmy zamieszczamy na kanale YouTube – kliknij TUTAJ!

IV Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych

„ Co nam w duszy gra…”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego zorganizowało Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Starosty Zamojskiego. Wydarzenie miało miejsce 30.03. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego.

Celem prezentacji była integracja młodzieży niepełnosprawnej z różnych placówek oraz integracja tej młodzieży ze środowiskiem osób zdrowych.

W koncercie wzięli udział:

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z  Niepełnosprawnością Intelektualną z koła w Zamościu przy ulicy Orlicz- Dreszera, TEATR CIENI z Zespołu Szkół Specjalnych i Przedszkola Specjalnego „Krok za krokiem” w Zamościu, Zespół wokalny oraz MUMINKI ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim. Przedstawiciele WarsztatuTerapii Zajęciowej „Krok za krokiem” w Zamościu, AZUMI ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dorohusku, ARCHANIOŁY z Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Michała Archanioła w Zamościu, ROCKOPOWER z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu, Przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rozłopach, ARKADIA z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu i Drużyna ZHP „Nieprzetarty szklak” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Gościnnie wystąpił zespół taneczny Maxi Dance ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

Cała sala wypełniona była publicznością, która entuzjastycznie przyjmowała występy wszystkich artystów prezentujących się w formie wokalnej, tanecznej, teatralnej i instrumentalnej. Świetnie bawili się także licznie zgromadzeni rodzice artystów, którzy swoimi występami  dostarczyli wszystkim wiele przeżyć i wrażeń. Za swój udział na scenie zostali uhonorowani wartościowymi upominkami.

Radosną dla wszystkich niespodzianką koncertu był występ zespołu disco polo „Bafflo”.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” oraz wystawa prac plastycznych „Sercem tworzymy” uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

Gośćmi koncertu byli: poseł Sławomir Zawiślak, przedstawiciel Starostwa Powiatu, Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 i Nr 2 w Zamościu oraz dyrektorzy i kierownicy  placówek biorących udział w prezentacjach.

Artystyczną imprezę wsparli sponsorzy: Pani Agnieszka Pawlak ze Skarżyska Kamiennej, Pan Arkadiusz Sitarz, Łukasz Milej, Łukasz Zbigniew Stasiak, Michał Kamil Marchocki z Warszawy oraz Jakub Karaś z Zabrza.

W dowód wdzięczności za okazaną życzliwość Zespół URWISY ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zadedykowali i zaśpiewali dwa utwory.

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii – kliknij TUTAJ!

Krótki film z Prezentacji – kliknij TUTAJ!

Zamieszczamy link do relacji i galerii Katolickiego Radia Zamość – kliknij TUTAJ!

 Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego zorganizowało III Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Starosty Zamojskiego.

7 kwietnia 2016 na scenie w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego prezentowały swoje umiejętności artystyczne: wokalne, instrumentalne, teatralne, kabaretowe zespoły ze Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych: Dorohuska- AZUMI i Zamościa-URWISY, z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem”- CRAZZY STEP, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu- ROCO POWER. W koncercie wzięli także udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipiny Starej, Rozłop, „Krok za Krokiem”- TO MY oraz METEOR z Zamościa.

Artyści dostarczyli licznie zebranej publiczności wiele radości, zabawy, wiele przeżyć i miłych wrażeń za co zostali nagrodzeni wartościowymi upominkami.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XIV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” oraz wystawa fotograficzna ilustrująca piętnastolecie działalności Stowarzyszenia na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem”

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe Zarządowi Powiatu Zamość, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Lub. oraz Firmie Finansowej Platinum EYE w Lublinie.

Zdjęcia z prezentacji zamieszczamy TUTAJ!

17 marca w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego, odbyły się II Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Starosty Zamojskiego.

Głównym organizatorem prezentacji było Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego.

 W koncercie udział wzięły zespoły ze Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych:  z Hrubieszowa- RYTM, Dorohuska- AZUMI, Tomaszowa Lub.- MUMINKI i Zamościa- URWISY i EFEKT,  z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem”- CRAZZY STEP  oraz Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu- ROCO POWER. W prezentacjach swoje umiejętności pokazali także uczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipiny Starej, Rozłop, Zwierzyńca- ARKADIA , Ośrodka „Krok za Krokiem”- TO MY oraz METEOR  z  Zamościa.

Gośćmi koncertu byli: przedstawiciele Starostwa Powiatu, Zastępca  Prezydenta Miasta Zamość, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM, przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,  Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 2 w Zamościu oraz dyrektorzy i kierownicy  placówek  biorących udział w prezentacjach.

Cała sala wypełniona była publicznością, która entuzjastycznie przyjmowała występy wszystkich  artystów prezentujących się w formie wokalnej, tanecznej , teatralnej i instrumentalnej. Ujawnili oni co im w duszy gra i tym samym dostarczyli wszystkim wiele przeżyć i wrażeń, za co zostali uhonorowani wartościowymi upominkami.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”

Zarząd Stowarzyszenia  składa serdeczne  podziękowania  Zarządowi Powiatu Zamość za przekazaną dotację z budżetu Powiatu Zamojskiego na wsparcie realizacji zadania publicznego: II Regionalnych Prezentacji Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „ Co nam w duszy gra…”

Składamy również podziękowania za wsparcie finansowe Zarządom  Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Lub. oraz Powiatowego Banku Spółdzielczego w Zamościu.

W naszej galerii publikujemy zdjęcia z II Regionalnych Prezentacji Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” Kliknij TUTAJ!

Filmy z występu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu publikujemy TUTAJ!

Film ze skróconymi występami wszystkich uczestników publikujemy TUTAJ!

„Co nam w duszy gra…”

pod takim hasłem, 27 marca w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego, odbyły się I Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Zamojskiego.

Prezentacje zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego.

W koncercie wzięli udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczegoz Tomaszowa Lub.,Zamościa,Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem”, Ośrodka Rehabilitacyjno-Eduk acyjno-Wychowawczego z Zamościa oraz ZespołuSzkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. W prezentacjach swoje umiejętności pokazali także uczestnicyWarsztatów Terapii Zajęciowej z Lipiny Starej , Dominikanówki, Rozłop,Zwierzyńca oraz Ośrodka „Krok za Krokiem” z Zamościa. 

Gośćmi koncertu byli: poseł na Sejm RP- Mariusz Grad, Starosta Zamojski – Henryk Matej, Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Spraw Społecznych UM- Jadwiga Machulewska,Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie -Danuta Chruściel oraz dyrektorzyplacówekbiorących udział w prezentacjach. Na widowni wspaniale bawiły się dzieci, młodzież, rodzice, opiekunowie i terapeuci .

Uczestnicy prezentując swoje talenty artystyczne w formie wokalnej, tanecznej , teatralnej i instrumentalnej ujawnili co im w duszy gra, a tym samym dostarczyli wszystkim obecnym na koncercie wiele przeżyć, wrażeń, pozytywnych emocji. 

W podziękowaniu za wspaniałe występyStowarzyszenie „Wszyscy Razem” przygotowało dla uczestników koncertu wartościowe upominki, a dla wszystkichsłodki poczęstunek. 

Prezentacjom towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu. 

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom koncertu: Starostwu PowiatowemuZamość, Hurtowni Spożywczej Mars,Bankowi Spółdzielczemu w Tomaszowie Lub. 

Zawsze Niech Będzie...

Zosia Samosia

Boże Narodzenie w Moim Domu

Warsztaty Pieczenia Pizzy Domowej

Czytaj więcej

KONTAKT

ul. Śląska 45A
22-400 Zamość
84 639 25 25stowarzyszeniezamosc@wp.pl

Nip: 9222492250
KRS: 0000070740