„CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI” Jan Paweł II

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży – uczniów, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu Stowarzyszenie podjęło współpracę z LUDŹMI O WIELKICH SERCACH: CASTORAMĄ ZAMOŚĆ oraz GRUPĄ „ ZAMOJSCY WYKONAWCY”.

Dzięki wspólnym działaniom powstały w Ośrodku dwa klimatyczne kąciki wyciszeń: Leśny Zakątek oraz Egzotyczny Zakątek.

Zakupione przez Stowarzyszenie fototapety pięknie dopasowali i przykleili do naszych ścian Zamojscy Wykonawcy – podziękowania dla lidera Pana Daniela Szusta i Jego Grupy pracującej w naszym Ośrodku.

Pracownicy Castorama Zamość przygotowali (według własnego pomysłu) i przykleili miękkie panele – podkreślając morski klimat w kąciku egzotycznym. Położyli sztuczną trawę w Leśnym Zakątku, miękkie pufy – pomysłowo przez nich wykonane dodały uroku a jednocześnie praktyczności podczas korzystania z kącika przez uczniów. Całość dopełniły domki, które cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Dzięki pracownikom Castorama Zamość powstała zewnętrzna ścieżka sensoryczna.

Odrobina inwencji twórczej nauczycieli Ośrodka i efekt murowany!

Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Ligenza – dyrektorowi Castorama Zamość za wyrozumiałość i wsparcie – domki w kącikach wyciszeń, komory ścieżki sensorycznej zostały wykonane z materiałów sklepu Castorama Zamość i nieodpłatnie przekazane Stowarzyszeniu i SOSW.

Dzięki współpracy, dobrym ludziom – Castorama Zamość, Zamojscy Wykonawcy – powstają naprawdę wielkie rzeczy.

I tu należy przywołać słowa wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II

„CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST, NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI”

Prezes Stowarzyszenia
Katarzyna Bartosiewicz